Zaproszenie na Seminarium Naukowe „Atlantyfikacja Arktyki okiem biologa morza”

Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego serdecznie zaprasza na Seminarium Naukowe, podczas którego wykład na temat:

„Atlantyfikacja Arktyki okiem biologa morza”

wygłosi

dr Maciej Mańko

z Pracowni Biologii Planktonu, Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego

Spotkanie odbędzie się dnia 17 kwietnia (środa) 2024 r. o godz. 16.30 w Sali ekspozycyjnej Wydziału Oceanografii i Geografii UG, al. Piłsudskiego 46, 81-378 Gdynia

Notka biograficzna Prelegenta:

Dr Maciej Mańko – biolog morza, naukowo zajmujący się ekologią, taksonomią, a także biologią rozwoju galaretowatego zooplanktonu. Doświadczenie badawcze zdobywał w czasie licznych staży, m.in. w Monterey Bay Aquarium Research Institute (Kalifornia, USA) i Institute de la Mer de Villefranche (Francja). Kierował projektami badawczymi, finansowanymi zarówno w konkursach krajowych (m.in. Diamentowy Grant MNiSW, Preludium NCN) oraz międzynarodowych (np. SYNTHESYS Komisji Europejskiej). Zawodowo związany z Uniwersytetem Gdańskim, gdzie w 2023 uzyskał stopień doktora na podstawie rozprawy o wykorzystaniu galaretowatego zooplanktonu do monitorowania atlantyfikacji Arktyki.

Załącznik Rozmiar
20240417-zaproszenie-na-wyklad-om-pth-mmanko.pdf 353.52 KB

Data publikacji: poniedziałek, 15. Kwiecień 2024 - 09:18; osoba wprowadzająca: Marta Gwizdalska-Kentzer Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Kwiecień 2024 - 09:30; osoba wprowadzająca: Marta Gwizdalska-Kentzer